16 sty 2010

Śmierć Fest - ANTIGAMA

W ramach Death Fest w Łaźni Nowej szykuje się niezwykły wieczór - najpierw o 18.00 czytanie performatywne „Spring of Death” - Śmiercionośne wersety wg. projektu Marcina Libera, z którym zespół Antigama miał okazję pracować przy spektaklu w ramach obchodów 65 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego „Zawiadamiamy Was, że Żyjemy”.


Performują:
Anna Sroka, Beata Zygarlicka, Janusz Stolarski, Krzysztof Zarzecki, Mirosław Zbrojewicz.
Muzyka na żywo: ANTIGAMA

SPRING OF DEATH to udramatyzowany kolaż tekstu, dźwięków i obrazu, którego bohaterami są ludzie gotowi na śmierć. Scenariusz czytania powstał na podstawie książek Janusza Świtaja i Pernilli Stalfelt oraz reportażu Angeliki Kuźniak i Anny Bedyńskiej.
O Januszu Świtaju zrobiło się głośno, gdy w 2007 roku uderzając w klawiaturę komputera ołówkiem trzymanym w ustach, napisał list do prezydenta z prośbą o zaprzestanie uporczywej terapii. Poprosił o prawo do decydowania o swoim życiu i swojej śmierci – domagał się odłączenia od respiratora, gdy opiekującym się nim rodzicom zabraknie sił. Za jego sprawą na nowo rozgorzała zażarta dyskusja o eutanazji, a Świtaj stał się symbolem człowieka gotowego na śmierć.
Mała książka o śmierci Stalfelt to podręcznik sztuki umierania adresowany do dzieci, zaś reportaż Kuźniak i Bedyńskiej to portret ludzi planujących własny pogrzeb.

O 19.30 koncert zagra ANTIGAMA.

Bilety w cenie: 20 zł („Spring of Death” + koncert Antigamy)
+
16.00 - Spotkanie z Angeliką Kuźniak. Rozmowa na temat książki UBRANIA ŚMIERTELNE. Prowadzenie: Marta Waldera.
17.00 - Film Małgorzaty Szumowaskiej „A czego się tu bać”

Data:
Niedziela 31 stycznia 2010 godz. 18:00

Miejsce:
Teatr Łaźnia Nowa
os. Szkolne 25
31-977 Kraków
Polska
www.laznianowa.pl/teatr/